top of page

Koleda

5. januára, pred sviatkom Troch kráľov, náš zbor síce naplno sviatkoval, no napriek tomu úplne nelenil a pripravil prvý ročník akcie zvanej Koleda v klubovni. Inšpiráciou bol práve sviatok Troch kráľov, tradičné betlehemské hry, ktoré sa kedysi v tomto období po dedinách hrávali a veľká chuť oficiálne uviesť do života novú vanilkovo-levanduľovú vynovenú vizáž našej klubovne.
Slovo dalo slovo a tak sa 5. januára poobede v klubovni stretlo množstvo skautov a skautiek i skautských rodičov. Krátkym úvodným slovom zborový vodca a jeho zástupca uviedli akciu, novinky v zbore a predstavili nový vizuál klubovne.

Následne nastúpila novovzniknutá zborová kapela v zložení Pípí, Kapa, Čajo, Lydka, Baška, Olívia a Lišiak zahrala niekoľkotradičných aj menej tradičných kolied a vianočných piesní. Následne sa predstavili Dávid, Milan, Dendo, Šmolko a Koala/Mladý fantasticky precítenou a zahratou betlehemskou hrou, ktorá hovorila o tom, ako sa pastierom zjavila betlehemská hviezda a tak sa vybrali darovať novonarodenému Ježiškovi svoje dary. Hra v podaní chalanov z prvého oddielu zožala veľký potlesk a úspech a nasledovalo požehnanie novej klubovne duchovným otcom Jozefom Anderákom, za čo mu srdečne ďakujeme. Po tomto milom programe pokračovalo uvolnené stretnutie skautov a rodičov za doprovodu kolied a občerstvenia spojené s predajom novučkých zborových tričiek, hrnčekov a odznakov. Po príjemnej akcii veríme, že sa stretneme opäť o rok v podobnej atmosfére.

Comments


bottom of page